Breussova masáž

Breussova masáž

Breussovu masáž vytvořil rakouský léčitel a lidový expert medicíny p. Rudolf Breusse. Podle Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze "zdegenerované", které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti, a začne tak opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se mimo jiné projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení, apod.).

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Je účinnou metodou působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a působí skvěle na svaly okolo páteře, čímž se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží - například bolesti zad, které mohou být způsobeny tlakem na míšní nerv. Mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů.

Upozornění:

U citlivých lidí se světlou pletí může třezalka vyvolat fotosensibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.